Tradičný český výrobca
okien a dverí od roku 1994
Navštívte nás: Predajné miesta

Hliníkové okná

Hliníkové okná sú obľúbenou voľbou projektantov rezidencii, administratívnych budov a bytových komplexov. Umožňujú začlenenie do veľkých presklených plôch i celých fasád. Stále častejšie sa objavujú aj u rodinných domov. Pevnosť hliníka chráni okná pred nechceným i zámerným poškodením. Tvarová stálosť garantuje presný chod a spoľahlivú funkčnosť po celú dobu životnosti, aj pri intenzívnejšom používaní na frekventovaných miestach. Tepelné izolačné vlastnosti okien zo špičkových hliníkových profilov sa pri voľbe správnych skiel, rámikov a tesnenia, môžu vyrovnať vlastnostiam plastových, alebo drevených okien.

K hliníkovým oknám si u nás vyberiete i hliníkové vchodové dvere v rovnakom prevedení.

 

PT 50

PONZIO® PT 50

Protihlukové34 dB
Hĺbka rámu52 mm
Hĺbka krídla Standard / Elegant52 mm
BarvaRAL a dekory hliníka
Počet tesnení2
UrčenieKancelárie, pokladničné boxy a deliace steny
Počet komôr1

Tento profilový systém bez tepelnej izolácie je určený predovšetkým pre tvorbu vnútorných konštrukcií, ako sú kancelárie, pokladničné boxy, deliace steny a pod. Používa sa tiež na výrobu posuvných dverí. Zasklenia je možné jedno alebo dvojsklom, ponúkame taktiež ornamentálne skla alebo nepriehľadné panely.

PE 78 N/ N+

PONZIO® PE 78 N / PE 78 N+

Tepelná izolácia Uw1,0 - 1,5 W/m2.K
Dvojsklo a trojskloUg až 0,5 W/m2.K
Protihlukové33 - 38 dB
Hĺbka rámu78 mm
Hĺbka krídla Standard / Elegant86 mm
BarvaRAL a dekory hliníka
Počet tesnení3
UrčenieRodinné domy, komerčné objekty
Počet komôr3

Výrazne pevný a odolný profil určený pre konštrukcie veľkých rozmerov s vysokými požiadavkami na tepelnoizolačné vlastnosti. Zasklenia je možné dvoj alebo trojsklom, ornamentálnym sklom alebo nepriehľadnými panely s hrúbkou 23 - 61 mm. Maximálne rozmery konštrukcia 1200 x 2800 mm (jednokrídlové), 2400 x 2700 mm dvojkrídlové.

PE 78 N HI

PONZIO® PE 78 N HI

Tepelná izolácia Uw0,84 - 1,2 W/m2.K
Dvojsklo a trojskloUg až 0,5 W/m2.K
Protihlukové33 - 38 dB
Kovánípríprava pre montáž rôznych obvodových kovania
Hĺbka rámu78 mm
Hĺbka krídla Standard / Elegant86 mm
Barva RAL a dekory hliníka
Počet tesnení3
UrčenieStavby s požiadavkou na čo najlepšie izolačné riešenie
Počet komôr3

Vysoko pevný a stabilný profil, ktorý možno zaskliť dvoj alebo trojsklom, ornamentálnym sklom alebo nepriehľadnými panely s hrúbkou 23 - 61 mm. Profil umožňuje (z vonkajšej strany) zlícovanie okenných krídel s rámom do jednej roviny. Vyznačuje sa veľkou variabilitou rohového napojenie a tiež ohýbanie celého profilu. Tvar zosilnených okenných profilov imituje konštrukciu fasádnych stĺpikov. Varianty okien - pevné, otváravé, sklopné, skryté pod.

 

Hliníkové okná sú veľmi odolné voči klimatickým vplyvom a ich povrch nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu.

ROZMERY HLINÍKOVÝCH OKIEN A KOVANIA

Hliníkové okná vyrábame v rozmeroch, tvaroch a konfiguráciach podľa potrieb konkrétneho projektu. Maximálne rozmery konštrukcie sa líšia podľa jednotlivých profilov. Hliníkové okná sú vybavené špičkovým kovaním SIEGENIA, SAVIO RIBANTA, SOBINCO, alebo WINKHAUS.

Svoje požiadavky na rozmer, tvar a usporiadanie uveďte prosím v dopyt.

MATERIÁL

Povrch hliníkových profilov je  zaopatrený nástrekom, pomocou práškového lakovania, kašírovania fóliou, alebo eloxovaním. Na výber je vyše 200 farieb zo vzorkovníka RAL a rady dekorov.

ZASKLENIE

Zásadný vplyv na tepelné a hlukové izolačné vlastnosti okna má zasklenie. Najmä u veľkých a hliníkových francúzskych okien je dôležitá tiež otázka bezpečnosti. K výrobe hliníkových okien používame špičkové sklá popredných európskych výrobcov.

PRÍSLUŠENSTVO

Zaistite si maximálny úžitok z nových hliníkových okien aj voľbou vhodného príslušenstva.

Kontaktujte nás so svojim dopytom