Praktické odkazy

Kontakt

Mám záujem o ponuku
zaslať dopyt

Na stiahnutie

Dotazník spokojnosti
vyplniť dotazník

Sledujte nás

RI OKNA
image-20

Servis a služby

Záručný servis

Pri rozhodovaní o nových oknách a dverách je dôležité mať istotu. S nami, spoločnosťou RI OKNA a.s., máte túto istotu. Na naše výrobky poskytujeme 5-ročnú záruku, ktorá začína plynúť dňom odovzdania diela. To znamená, že od tohto dátumu môžete očakávať bezplatné odstránenie akýchkoľvek závad spôsobených výrobnou alebo montážnou chybou.

Vaša spokojnosť je našou prioritou. V prípade akýchkoľvek problémov počas záručnej doby sa jednoducho obráťte na našu centrálu v Bzenci alebo na predajné miesto, s ktorým ste uzavreli zmluvu. Oprávnené reklamácie vybavíme rýchlo a efektívne, aby sme zabezpečili vašu úplnú spokojnosť.

S dôverou v spoľahlivosť našich výrobkov a služieb vás pozývame, aby ste sa pripojili k mnohým spokojným zákazníkom, ktorí už využili kvalitu a záruku, ktorú poskytujeme.

Naše služby zákazníkom

Spoločnosť RI OKNA je na trhu od roku 1994 a na podporu svojich zákazníkov nezabúda, ani keď ich staršie okná a dvere potrebujú opraviť či nastaviť. So žiadosťou o radu, posúdenie alebo opravu sa obráťte na ktorékoľvek predajné miesto spoločnosti RI OKNA. Náš pracovník vás navštívi, vysvetlí spôsob odstránenia závady a oznámi cenu opravy.

Odborné poradenstvo pri výbere

Základom spokojnosti s novými oknami a dverami je správny výber.

Nezáväzná a bezplatná cenová ponuka

Aby ste sa mohli v kľude správne rozhodnúť, ochotne vám spracujeme cenovú ponuku.

Bezplatné zameranie

Dôležitou podmienkou spoľahlivej funkcie okien a dverí je presné zameranie stavebných otvorov, ktoré zaistia naši pracovníci.

Odborná montáž

Akonáhle sú okná alebo dvere vyrobené, upresníme termín montáže. Potom okná a dvere privezieme na dohodnutú adresu.

Záručný servis

Na okná a dvere spoločnosti RI OKNA poskytujeme 5-ročnú záruku.

Pozáručný servis

Naše okná a dvere sa vyznačujú veľmi dlhou životnosťou. Je ale možné, že počas tejto doby budú vyžadovať drobnú opravu alebo nastavenie.

Webová poradňa

Správna manipulácia a pravidelná starostlivosť je základným predpokladom dlhej životnosti okien. Prečítajte si o správnom umývaní, nastavení či výbere okien v našej poradni.

Objednajte si servis Vašich okien

Objednajte si záručný či pozáručný servis vašich okien a náš skúsený servisný technik Vás príde navštíviť v dohodnutom termíne.

Najčastejšie otázky

Z našich skúseností už poznáme tie najčastejšie otázky našich zákazníkov. Než sa rozhodnete so svojou otázkou obrátiť na našu zákaznícku linku, prejdite si nižšie spísané odpovede na tie najčastejšie otázky.

Sklo odolné voči vyššej záťaži ako bežné sklo. Prvým spôsobom výroby je kalenie. Zahriatím a prudkým ochladením sa do skla vnesie napätie, ktoré zvýši jeho mechanickú odolnosť. Druhým spôsobom je nalepenie bezpečnostnej fólie medzi sklenené tabule. Pokiaľ sa sklo rozbije, nedôjde k vysypaniu črepov.

Vymedzuje medzeru medzi sklenenými tabuľami dvojskiel a trojskiel. Zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti okna – eliminuje vznik tepelného mosta v mieste zasadenia skiel do krídla okna a znižuje riziko rosenia medzi tabuľami.

Technológia brúsenia povrchu skla určená na dosiahnutie matného alebo lešteného výbrusu rôznych šírok.

Je tvorené dvoma alebo troma tabuľami skla, ktorých vzdialenosť je vymedzená dištančným rámikom. Priestor medzi tabuľami je vyplnený vysušeným vzduchom alebo vzácnym plynom. Podľa počtu sklenených tabúľ rozlišujeme izolačné dvojsklá a trojsklá.

Slúži na vizuálne členenie okennej tabule. Priečky sa vkladajú medzi sklá alebo pripevňujú na jeho povrch. Používajú sa predovšetkým pri renováciách, kedy treba napodobniť pôvodný vzhľad okien, alebo pri architektonických zámeroch, kedy okno nie je vhodné členiť samotnými okennými profilmi.

Schopnosť okennej alebo dvernej konštrukcie zvukovo izolovať miestnosť. Označuje sa Rw, jednotkou je decibel (dB). Podľa STN sa udáva laboratórna hodnota. Skutočný útlm hluku je asi o 2–4 dB menší. Štandardné dvojsklá a trojsklá mávajú hodnotu Rw 30–32 dB. V prípade potreby lepšej zvukovej izolácie (domov v rušnej ulici alebo pri železničnej trati) je možné útlm zvýšiť použitím silnejších tabúľ skla alebo špeciálnych protihlukových skiel.

Slúži na odvod dažďovej vody zo styku krídla s rámom a zo zasklenej plochy.

Vodorovná časť krídla upravená na spodnom okraji tak, aby bránila vniknutiu dažďovej vody medzi rám a krídlo.