Praktické odkazy

Kontakt

Mám záujem o ponuku
zaslať dopyt

Na stiahnutie

Dotazník spokojnosti
vyplniť dotazník

Sledujte nás

RI OKNA

Prečo profily Procural

Spoločnosť Procural® je popredný európsky výrobca kvalitných hliníkových profilov pre dvere, okná, posuvné systémy aj presklené fasády. K profilom si môžete vybrať akýkoľvek dekor alebo farbu zo širokej palety farieb RAL

Energetická účinnosť a ekológia

Keď sa rozhodneme pre hliník, nepriamo tým priaznivo ovplyvňujeme ochranu životného prostredia. Odolnosť tohto materiálu a jeho pevnosť zaisťuje dlhú životnosť okien a dverí. Konštrukcie vyrobené z hliníka sa vyznačujú vysokou tepelnou izoláciou. Energeticky úsporné a dokonca aj pasívne riešenia zaručujú vysokú energetickú účinnosť celej budovy. Veľké rozmery okien navyše okrem priestranného výhľadu poskytujú väčší prístup denného svetla, ktoré je zase zodpovedné nielen za pohodu, ale poskytuje energiu potrebnú na osvetlenie a vykurovanie.

Ľahko čistiteľná hliníková konštrukcia znižuje nároky na údržbu, čo má tiež pozitívny vplyv na životné prostredie. A konečne hliník je úplne recyklovateľný bez toho, aby stratil svoje vlastnosti.

Pohodlie a bezpečnosť

Vo vlastnom domove sa cítime bezpečne, keď mu poskytujeme ochranu proti vlámaniu, požiaru, ale aj proti hluku alebo nadmernému slnečnému žiareniu. Technologický pokrok nám dnes umožňuje pokojné spanie, pretože dom vybavený vhodnými riešeniami pre „múdru domácnosť“ sa o svojich členov stará sám. Správne zabezpečenie domu je predovšetkým investícia do dverí a okien proti vlámaniu (aj v triede RC4), požiarne odolných, evakuačných a protipanických riešení. Vchodové dvere sú dnes vybavené najmodernejšími typmi elektronických „kľúčov“, ktoré umožňujú otvorenie dverí aj na diaľku (telefonicky), napríklad deťom vracajúcim sa zo školy.

Vďaka možnostiam, ktoré ponúka automatizácia okien (vrátane diaľkového vetrania, otvárania a zatvárania terasových dverí), cítime plný komfort. Riadené osvetlenie vo vnútri aj mimo budovy (ovládaním žalúzií) umožňuje šetriť energiu.

Kvalita a spoľahlivosť

Na okná sa dnes kladú tie najvyššie požiadavky.

Hliník je odolný materiál, s ktorým sa ľahko pracuje, umožňuje získať vysoko kvalitnú povrchovú úpravu. Lakové nátery majú príslušné certifikáty kvality Qualicoat a Qualanod, ktoré výrobcom umožňujú poskytovať pri správnom používaní dlhodobú záruku. Správne pripravený hliníkový podklad je odolný voči nepriaznivým poveternostným vplyvom a korózii, vlhku, horúčave i mrazu, ľahko sa používa a udržuje v čistote.

Hliník ako materiál tiež zaisťuje prevádzkovú spoľahlivosť. Hliníkové konštrukcie majú vynikajúce mechanické vlastnostisú veľmi stabilné a odolné. Hliník je tiež ľahký (je to materiál trikrát ľahší ako oceľ) a zároveň nevyžaduje dodatočné vystuženie ako PVC.

Estetika a dizajn

Hliník je pre mnoho užívateľov synonymom estetiky a elegancie, pretože umožňuje neobmedzené možnosti tvorby. Počnúc zadaním ľubovoľných tvarov (napr. oblúkové, lichobežníkové, okrúhle okná), cez tvarovú úpravu profilu (rovný, zaoblený, úzky), širokú škálu doplnkov až po povrchovú úpravu profilov v akejkoľvek farbe. K dispozícii je nielen široká škála farieb RAL, ale aj lakovanie vo „farbách“ dreva a možnosť dodania rôznych textúr.

Procural inšpiruje

Firma Procural je výrobca hliníkových systémov, známy po celej Európe. Pre novú inšpiráciu sa pozrite na video.

Ako sa správne starať o hliníkové okná?

Pravidelná a správna údržba hliníkového okna má vplyv na jeho vzhľad aj funkčnosť. Zistite, ako môžete hliníkovým oknám predĺžiť životnosť v niekoľkých jednoduchých krokoch.