Tradičný český výrobca
okien a dverí od roku 1994
Navštívte nás: Predajné miesta

Ako vybrať vchodové dvere?

Vchodové dvere predstavujú prvý kontakt s vašim domom pre vás a poslednú prekážku pre prípadného nepozvaného hosťa. Pri výbere je preto potrebné zvážiť nielen ich vzhľad a cenu, ale aj odolnosť voči rôznemu poškodeniu. Uvádzame tri kritériá pre správny výber vchodových dverí.


1. KRITÉRIUM: MATERIÁL

Hlavnou výhodou plastových vchodových dverí je pomer úžitkovej hodnoty a ceny. Špičkové plastové profily výborne izolujú a netrpia ani tvarovými deformáciami. Ak vám nevyhovuje biely povrch, zmeňte to. K dispozícii je veľa dekórov imitujúcich rôzne druhy dreva a ďalšie povrchy, vrátane hliníka. Plastové vchodové dvere nevyžadujú žiadnu zvláštnu starostlivosť a vydržia vám niekoľko desaťročí.

Vchodové dvere z hliníka sú bez pochybnosti najodolnejšie. Tvarová pevnosť hliníka garantuje dlhodobo presný chod dverí, bez akýchkoľvek deformácií. Je značne odolný aj proti poškodeniu povrchu, pritom vyžaduje minimálnu starostlivosť. Moderné hliníkové profily majú tiež veľmi dobré tepelno-izolačné schopnosti.

Drevené vchodové dvere sú ideálne pre majiteľa domu, ktorý preferuje prírodný vzhľad a energetickú úspornosť. Špičkové drevené profily dosahujú vynikajúce tepelno-izolačné parametre a sú vhodné aj do nízkoenergetických a pasívnych domov.

Povrch dreva je zabezpečený dokonalou povrchovou úpravou, ktorá dvere chráni mnoho rokov. Napriek tomu vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Drevo je tiež náchylnejší k drobným tvarovým deformáciám. Tieto čiastočné neduhy, je možné minimalizovať voľbou drevohliníkových vchodových dverí.

2. KRITÉRIUM: BEZPEČNOSŤ

Aj keď hlavným vchodom vstupuje do rodinných domov asi len osmina zlodejov, nie je žiadny dôvod oslabiť mechanickú odolnosť vchodových dverí.

Odolnosť našich dverí nie je len prekážkou pre zlodejov, ale aj dôležitým argumentom pre poisťovňu, s ktorou budete dojednávať poistenie domácnosti.

3. KRITÉRIUM: VZHĽAD

Celkový dojem z vchodových dverí závisí, okrem iného, na zvolenom materiáli. Každý z nich môžete výrazne ovplyvniť výberom dekóru, farby, alebo laku. Ponuka farieb a vzorov je naozaj široká a určite vyhovie vašim plánom na zladenie dverí s fasádou, či oknami.

Na otázku, či zvoliť vchodové dvere plné, alebo presklené neexistuje jednoznačná odpoveď. Presklené dvere prispejú k prirodzenému osvetleniu predsiene, či haly. Prípadne vám umožnia, pri zasklení čírym sklom, kontrolu priestoru za dverami. Ak nechcete byť videní, môžete zvoliť niektoré z mnohých nepriehľadných skiel, alebo sa rozhodnúť pre dvere plné.

Spôsob zasklenia a ďalšieho členenie plochy dverí, je potom už len otázkou vkusu a nadväznosti na ďalšie stavebné prvky vášho domu. Okrem typových dverí, vám vyrobíme aj ľubovoľné atypické dvere, vrátane historických replík.

AKÝ MATERIÁL TEDA VYBRAŤ?

Nasledujúca tabuľka Vám pomôže priblížiť výhody jednotlivých materiálov, pre výber vchodových dverí.

 Materiál Výhoda
Plastové dvere Minimálna údržba, priaznivá cena
Hliníkové dvere  Najdlhšia životnosť, pevnosť a odolnosť
Drevené dvere Vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti
Drevohliníkové dvere

Vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, so zvýšenou odolnosťou a životnosťou

FOTOGALERIA DVERÍ Z NAŠICH REALIZACII