Tradičný český výrobca
okien a dverí od roku 1994
Navštívte nás: Predajné miesta

Ako vybrať dodávateľa okien a dverí

Obstaranie nových okien a dverí predstavuje nezanedbateľný výdaj. Základným kritériom výberu dodávateľa, preto musí byť – mimo prijateľnej ceny – kvalita výrobkov, montáže a služieb, predovšetkým servisných. Nekvalitné okná, alebo dvere môžu nepríjemne prekvapiť vysokými únikmi tepla, častými pozáručnými opravami, alebo nutnosťou predčasnej výmeny.


VÝBER PODĽA KVALITY VÝROBY A MONTÁŽE

Výmena starých okien a dverí za nové, by mali priniesť vyššiu úžitkovú hodnotu a výraznú úsporu nákladov na kúrenie, či klimatizáciu, v priebehu mnohých ďalších rokov. Obdobné prínosy môžeme očakávať i od okien a dverí v novostavbe. Zásadným rozhodnutím je preto voľba overeného a spoľahlivého dodávateľa.

Ako ho spoznať? Pátrajte po tradíciách a pozitívnych referenciách o výrobe, montáži, servise okien a dverí tých typov, ktoré požadujete.

Starostlivo si preštudujte technické parametre zvažovaných okien a dverí. Neváhajte sa spýtať na všetko, čomu nerozumiete. Prečítajte si o hodnotách, ktoré určujú tepelno-izolačné vlastnosti okien a dverí. Sledujte, či Vám predajca predkladá správne parametre.

 

VÝBER PODĽA KVALITY ZÁRUČNÉHO A POZÁRUČNÉHO SERVISU

Pri správnej údržbe musia okna a dvere fungovať aj potom, ako im skončí záručná doba. Je zásadne dôležité, aby ste sa po celú dobu ich životnosti mohli spoľahnúť na pružný odborný servis. Dlhšia história Vášho dodávateľa zvyšuje pravdepodobnosť, že firma do roka a do dňa nezmizne aj so svojou zodpovednosťou.

Pátrajte po referenciách u priateľov a známych. Uvážte, že názory šírene po internete môžu byť zavádzajúce.

Porovnajte reálne doby a ceny pozáručného servisu, preskúmajte ceny doplnkov s kratšou životnosťou. Pýtajte sa na dostupnosť a ceny olejov, mazív, čistidiel, lakov apod.

Dajte na schopnosť personálu vysvetliť Vám spôsob nastavenia, premazania a ďalších rutinných úkonov údržby.

SKÚSENOSTI ZÁKAZNÍKOV

"V loňském roce  jsme si nechali od vaší firmy zabudovat plastová okna a dveře. Stávající okna netěsnila, doslova nám vlály záclony, kovové vchodové dveře promrzaly, když foukal vítr tak to hučelo celým domem. S touto zakázkou jsme velmi spokojeni.

paní Hlahůlková

Žeravice

"Rozhodl jsem se Vám napsat a vyjádřit spokojenost s prací Vaší firmy RI OKNA a.s. Byl jsem mile překvapen, když jsem poslal cenovou nabídku a ona se mi obratem vrátila vypracovaná, paní co ji zpracovala byla moc příjemná a ochotná se vším mi poradila, prostě jsem si připadal jak v "Jiříkově vidění". Doporučil jsem Vaši firmu svým známým a všude o vás mluvím jenom kladně."

pan Novotný

Znojmo

"Tímto dopisem Vám chci poděkovat za Vaše služby. Jednalo se o výměnu oken, balkonových dveří a žaluzií. Přístup Vašich zaměstnanců byl velmi profesionální. Při sjednávání zakázky byli velmi vstřícní a ochotni splnit všechna naše přání a to vše za velmi přijatelnou cenu. Překvapila mě rychlost, s jakou byla výměna provedena. Práce byly předány ve vysoké kvalitě."

pan Stříž

Příbor