Praktické odkazy

Kontakt

Mám záujem o ponuku
zaslať dopyt

Na stiahnutie

Dotazník spokojnosti
vyplniť dotazník

Sledujte nás

RI OKNA
RI_poradna_udrzba-PVC_oken_1

Údržba plastových okien

Pravidelnou starostlivosťou zaistíme plastovým oknám dlhú životnosť a znížime riziko poškodenia okien, aby nám dlho bezproblémovo fungovali. Ako na správnu údržbu?

Ako čistiť plastové okná

K údržbe patrí pravidelné čistenie okien [odkaz čistenia okien]. Okná umývajte od prachu a špiny aspoň dvakrát do roka, ale obzvlášť biele materiály by sa v peľovej sezóne mali pravidelne čistiť pre zachovanie svetlej farby. Najskôr je potrebné umyť celé okná vrátane rámov a príp. aj ostatné časti. Na plastové profily stačí obyčajná voda s kvapkou tekutého mydla alebo napr. octový čistič. Nikdy nepoužívame agresívne ani abrazívne saponáty, ktoré môžu poničiť materiál.

Kľučka

Kľučka od okna nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu, v prípade potreby by jej malo stačiť iba trochu utiahnuť. Odstráňte horný kryt kľučky a skrutky jej buď povolíte, alebo utiahnete.

Kovanie okna

Minimálne raz ročne je potrebné skontrolovať kovanie, premazať a prípadne utiahnuť. Pokiaľ sa kovanie neudržuje, komponenty sa o seba môžu začať trieť nasucho, a tím dochádza k rýchlejšiemu opotrebovaniu. S oknom potom pôjde horšie manipulovať. Na premazanie dajte niekoľko kvapiek silikónového oleja do mazacích otvorov, čapov závesov a uzatváracích bodov. Prebytky oleja odstráňte.

Tesnenie

Tesnenie je vyrobené z veľmi kvalitného a odolného materiálu. Môžete ho utrieť max. raz ročne olejom, ktorý používate na kovanie, ideálne na báze silikónu. Tak bude stále elastické a odpudzovať vlhkosť.

Odtokové kanáliky

Kanáliky na odtok dažďovej vody sa odporúčajú pravidelne čistiť. Otvorte okno a odstráňte nečistoty v spodnom ráme okna handričkou, parným čističom, alebo príp. vysávačom.

Okenné rámy

Okenné rámy dostanete s ochrannými samolepiacimi fóliami. Tie ale strhnite čo najskôr. Používajú sa na prevoz alebo počas rôznych prestavieb, maľovanie a pod. Vplyvom tepla by potom mohlo byť odstránenie fólie veľmi náročné

V RI OKNA sme prešli výhradne na profily VEKA z triedy A podľa normy STN EN 12608, ktoré ponúkajú tú najlepšiu kvalitu na súčasnom trhu. Poskytuje starostlivé spracovanie a prémiový materiál, ktorý zaručuje stabilitu, vysoký stupeň izolácie, pevnosť rohov a stálosť farby.

V prípade akýchkoľvek problémov s údržbou sa na nás môžete obrátiť so žiadosťou o profesionálny servis okien. Ako RI OKNA sme už viac ako 30 rokov za trhu. Za tú dobu sme vyladili výrobné postupy a naďalej ich zdokonaľujeme. Každý vyrobený kus podrobujeme systematickej kontrole, takže opúšťa naše linky v dokonale funkčnom stave. Vďaka hustej sieti servisných pracovísk sme Vám nablízku, kedykoľvek potrebujete poradiť alebo pomôcť.

Neviete si rady? Obráťte sa na nás. Radi Vám poradíme

Súvisiaci

Mám záujem
o ponuku

Zadajte nezáväzný dopyt, na základe ktorého Vám naši špecialisti zostavia individuálnu cenovú ponuku podľa Vašich požiadavkov a prianí.