Praktické odkazy

Kontakt

Mám záujem o ponuku
zaslať dopyt

Na stiahnutie

Dotazník spokojnosti
vyplniť dotazník

Sledujte nás

RI OKNA
RI_poradna_udrzba-ALU_oken_1

Údržba hliníkových okien

Údržba hliníkových okien je jednoduchá, v každom prípade by sa na nej však nemalo zabúdať. Tak zaistíte funkčnosť aj skvelý vzhľad týchto okien po veľmi dlhú dobu, pretože hliník je odolný materiál s dlhotrvajúcou životnosťou.

Ako čistiť hliníkové okná

Na čistenie hliníkových rámov sa hodí obyčajný saponát, ktorý dobre odmasťuje. Postačí Vám obyčajný prostriedok na umývanie riadu, alebo môžete vyskúšať špeciálne prípravky, napr. fenosol na alumíniové plochy, ktorý sa Vám rozhodne nestratí, ani keď budete chcieť oživiť farbu a štruktúru starších okien.

Vhodné prostriedky

Môžete použiť aj hubku, avšak z tej mäkkej strany. Rozhodne nepoužívajte abrazívne prostriedky, drôtenky a čokoľvek, čo by mohlo povrch okien poškriabať. Ďalej môžu vážne uškodiť rozpúšťadlá, riedidlá, kyseliny, agresívne dezinfekcie proti plesni. Možno by ste vďaka nim dostali preč nechcenú špinu, ale mohli by ste si poleptať a zmatniť povrch.

Postup 

Rozpustite trochu prípravku na umývanie riadu alebo tekutého mydla v teplej vode a mäkkou handričkou jemne umyvajte rámy. Na urýchlenie práce pri umývaní okien [odkaz čl. ako umyť okná] môžete použiť stierku alebo špeciálny vysávač. Niekomu môže byť pohodlnejšie umývať okná bavlnenými rukavicami. Ku koncu môžete ešte okná utrieť suchou a dobre savou handrou.

Ako často sa starať o okná

Rámy hliníkových okien by sa mali umývať aspoň niekoľkokrát do roka a v peľovej sezóne by sa mal peľ pravidelne odstraňovať. Pri umývaní okien venujte pozornosť aj ostatným častiam okna, ako sú tesnenia, prahy a kovania. Raz ročne sa odporúča vykonať kontrola kovania, odvodňovacích kanálikov, krídiel a zasklení. Pre udržanie správnej funkcie premazávajte kovanie raz za rok alebo dva. Údržba hliníkových okien je veľmi nenáročná, dôležitý je výber umývacieho prostriedku aj správne vybavenie.

Pri výskyte akýchkoľvek komplikácií sa neváhajte obrátiť na našu zákaznícku podporu so žiadosťou o profesionálny servis okien. Firma RI OKNA je tradičným výrobcom okien už od roku 1994. Vďaka mnohým skúsenostiam ručíme za kvalitný záručný aj pozáručný servis a profesionálny personál.

Neviete si rady? Obráťte sa na nás. Radi Vám poradíme

Súvisiaci

Mám záujem
o ponuku

Zadajte nezáväzný dopyt, na základe ktorého Vám naši špecialisti zostavia individuálnu cenovú ponuku podľa Vašich požiadavkov a prianí.