Praktické odkazy

Kontakt

Mám záujem o ponuku
zaslať dopyt

Na stiahnutie

Dotazník spokojnosti
vyplniť dotazník

Sledujte nás

RI OKNA
RI_poradna_udrzba-WOOD_oken_1

Údržba drevených okien

Drevo je krásny a ušľachtilý materiál, o ktorý sa treba starať. So správnym výberom umývacích prostriedkov aj pravidelnou starostlivosťou si drevené okná udržíte vo výbornom stave po mnoho rokov. Na rozdiel od hliníka alebo plastu sa drevo musí ošetriť špeciálnym prípravkom, balzamom, na povrchovú úpravu. Udrží farbu lakovaného dreva a zlepší jeho odolnosť proti poveternostným vplyvom.

Drevené okná umývame minimálne dvakrát do roka, v peľovej sezóne by sme mali upratovať častejšie. Balzam stačí nanášať raz na jeseň na ochranu pred mrazom a raz na jar na oživenie farby a napravenie jemných praskliniek po zime.

Ako čistiť okná

Okná sa musia najskôr celé umyť od špiny a prachu. Rozmiešajte niekoľko kvapiek umývacieho prostriedku alebo mydla v teplej vode a jemnou handričkou s mäkkými vláknami jemne umyte rámy aj ďalšie časti okna – sklá, tesnenia a občas aj kovania, aby sa tam neusadzovala špina. So správnym postupom čistenia [odkaz čistenia okien] si môžete ušetriť čas. Okrem toho venujte pozornosť aj kontrole pohyblivých častí okna – kovania, odvodňovacích otvorov, prahov, správnej tesnosti.

Čo nepoužívať

Na okenné rámy ani sklá nepoužívajte hubky s tvrdým povrchom, drôtenky (ani tie jemné), kefy a nič, čo by mohlo poškriabať lak. Ďalej sa neodporúčajú agresívne dezinfekčné prípravky ani abrazívne prostriedky, kyseliny, riedidlá. Mohlo by to nenávratne poškodiť vrchný lak.

Nanesenie balzamu

Po umytí okien naneste balzam na povrchovú úpravu dreva, ktorý je k dostaniu mimo špecializovaných obchodov aj v drogériách a hobbymarketoch. Namočte čistú handričku alebo hubku mäkkou stranou do prípravku a pokryte ním tenkou vrstvou okenné rámy.

Drevené okná si vyžadujú už trochu starostlivosti, ale stojí to za to. Pri správnej starostlivosti vám vydrží až 100 rokov. Ak sa vyskytnú nejaké problémy, alebo sa budete chcieť poradiť, neváhajte sa obrátiť na našu klientsku podporu a objednať si naše služby profesionálneho servisu. V RI OKNA sme už viac ako 30 rokov tradičným výrobcom okien. Preto sa Vám môžeme zaručiť za vysokú odbornosť nášho personálu a kvalitu našich služieb.

Neviete si rady? Obráťte sa na nás. Radi Vám poradíme

Súvisiaci

Mám záujem
o ponuku

Zadajte nezáväzný dopyt, na základe ktorého Vám naši špecialisti zostavia individuálnu cenovú ponuku podľa Vašich požiadavkov a prianí.