Praktické odkazy

Kontakt

Mám záujem o ponuku
zaslať dopyt

Na stiahnutie

Dotazník spokojnosti
vyplniť dotazník

Sledujte nás

RI OKNA
blinds-ga1cbf191b_640

Plastové okná s trojitým zasklením

Plastové okná s trojitým zasklením

Plastové okná s trojsklom sú medzi majiteľmi domov čoraz obľúbenejšou voľbou. Trojsklo je konštrukcia pozostávajúca z troch vrstiev skla oddelených prázdnym priestorom medzi nimi. Tieto prázdne priestory môžu byť vyplnené vzduchom alebo plynom, napríklad argónom, ktorý zlepšuje izolačné vlastnosti. Okno s trojitým zasklením z PVC má oproti bežnému dvojitému zaskleniu mnoho výhod. Vďaka svojej konštrukcii je trojsklo oveľa účinnejšie pri izolácii tepla a ochrane pred hlučným prostredím. V porovnaní s dvojsklom má trojsklo až o 30 % lepšie izolačné vlastnosti. To umožňuje znížiť náklady na vykurovanie a klimatizáciu a prispieva aj k ochrane životného prostredia.

Ďalšou výhodou okien s trojsklom je ich bezpečnosť. Trojsklo je oveľa ťažšie a pevnejšie ako bežné dvojsklo a je oveľa ťažšie ho rozbiť. To znamená, že okno je menej náchylné na vlámanie a majitelia sa môžu tešiť zo zvýšenej ochrany pred vniknutím nepozvaných hostí. Výhody plastových okien s trojsklom pocítia aj ľudia žijúci v blízkosti rušných ciest, kde hrubšia výplň chráni pred častými nárazmi drobných kamienkov. Okrem toho v prípade, že sa trojsklo rozbije, malé úlomky zostanú na mieste, čím sa minimalizuje riziko zranenia.

trojsklo

Údržba plastových okien s trojsklom

Údržba trojskiel je vo všeobecnosti veľmi jednoduchá a nie je potrebné vynakladať vysoké náklady na špeciálne výrobky alebo služby. Trojsklá sú veľmi odolné voči poškriabaniu, takže nie je potrebné používať drsné abrazívne čistiace prostriedky. Na odstránenie škvŕn stačí občasné utretie mäkkou handričkou špeciálnymi čistiacimi prostriedkami určenými na použitie na skle.

Na záver možno povedať, že plastové okná s trojsklom sú vhodnou a bezpečnou voľbou pre každého majiteľa domu, ktorý chce ušetriť náklady na vykurovanie a zlepšiť kvalitu svojho domova. Pri výbere plastových okien s trojsklom je dôležité pochopiť ich výhody a vybrať si typ trojskla, ktorý najlepšie vyhovuje vašim špecifickým potrebám a požiadavkám. V RI OKNA vám s výberom okien pomôžu naši skúsení odborníci, stačí sa opýtať prostredníctvom nezáväznej otázky.

Neviete si rady? Obráťte sa na nás. Radi Vám poradíme

Súvisiaci

Mám záujem
o ponuku

Zadajte nezáväzný dopyt, na základe ktorého Vám naši špecialisti zostavia individuálnu cenovú ponuku podľa Vašich požiadavkov a prianí.