Praktické odkazy

Kontakt

Mám záujem o ponuku
zaslať dopyt

Na stiahnutie

Dotazník spokojnosti
vyplniť dotazník

Sledujte nás

RI OKNA
RI_poradna_spatna_montaz_1

Na zlú montáž sa môže prísť až o niekoľko rokov

Následkom zle nastaveného plastového okna sú vysoké úniky tepla. Vďaka vlastnej váhe, slnku a všeobecne času, sa môžu posunúť. Preto menej tesnia.

Ako vyzerá správne nastavené okno

Krídlo okna je k rámu rovnomerne utiahnuté, nemalo by sa nikde vychyľovať nahor alebo nadol. Zvislé priečky krídla sú vzhľadom k rámu rovnobežné, manipulácia s kľučkou je hladká, nedrhne. Pri zatvorení sa okno ľahko nadvihne a tesnenie už by sa ďalej nemalo posúvať.

Ako okná nastaviť

Prefukovať/netesniť môže medzi sklom a krídlom, krídlom a rámom alebo rámom a ostením.

Medzi sklom a krídlom

V tomto prípade sa jedná o zlé zasklenie. Je potrebné privolať servisného technika, aby okná správne vypodložil.

Medzi krídlom a rámom

Pokiaľ prefukuje medzi krídlom a rámom, znamená to, že krídlo okna presne nedolieha k rámu. Na vine môže byť zlé nastavenie už od začiatku, prehnutý rám, alebo poškodenie či opotrebenie ostatných komponentov. Môžete sa ho pokúsiť nastaviť sami pomocou imbusového kľúča č. 4. Presný návod nájdete v inštruktážnych videách [odkaz].

Potrebujeme priblížiť okno k pántom, alebo naopak oddialiť. Imbusom otáčame v rozmedzí 2 milimetrov v mieste pod dolným pántom. Hornú stranu upravujeme hore na nožniciach krídla.

Môže sa stať, že okno na jednej strane drhne, je preto nutné ho znížiť alebo zvýšiť. Zložíme kryt z dolného pántu a imbusom zvýšime polohu okna až o 2 – 3 cm.

Čím väčší je prítlak okien, tým lepšie okná tesnia. Pre zvýšenie prítlaku otočíme IS čapom, väčšinou v kovaní pri kľučke, smerom do exteriéru. Čap sa tiež tým pádom oddiali od naliehávky. Prítlak sa znižuje alebo zvyšuje aj na horných nožniciach okna alebo pri skrutke v dolnom pánte. V jednom smere prítlak zvyšujeme, v opačnom smere znižujeme.

Medzi rámom a ostením

Tu je nevyhnutné opraviť nekvalitne vykonanú montáž zásahom do muriva. Technik zistí, aké materiály boli použité pri zasadzovaní okien a v prípade potreby ich vymenia.

Neviete si rady? Obráťte sa na nás. Radi Vám poradíme

Súvisiaci

Mám záujem
o ponuku

Zadajte nezáväzný dopyt, na základe ktorého Vám naši špecialisti zostavia individuálnu cenovú ponuku podľa Vašich požiadavkov a prianí.