Praktické odkazy

Kontakt

Mám záujem o ponuku
zaslať dopyt

Na stiahnutie

Dotazník spokojnosti
vyplniť dotazník

Sledujte nás

Zimný režim alebo ako zvýšiť prítlak okien

Plastové okná sa môžu nastaviť na zimný a letný režim. V letnom režime sú okná nastavené z výroby a menej tesnia. Vzduch tak môže zvonku ľahko kolovať. Zimný režim lepšie okná utesní, a teda uniká oknami menej tepla. Prepnutím okna do zimného režimu zamedzíte roseniu okien a tvorbe vlhkosti a plesní na stenách, rámoch a parapetoch.

Na druhú stranu sa tak materiál najmä pri kovaní rýchlejšie opotrebuje. Kovanie pri zimnom režime zamŕza a jeho životnosť sa znižuje, a preto mnoho výrobcov opúšťa možnosť zimnej ventilácie. Pri našich oknách, vďaka starostlivo vybraným materiálom a správnej montáži, zimný režim nie je potrebné zvažovať. Okná tesnia aj za nepriaznivých podmienok počasia. Pred zimným obdobím je vhodné kovanie premazať.

Ako sa nastavuje zimný režim

Ak chcete nastaviť zimný režim alebo upraviť tesnosť okien, otvorte okno a nájdite nastavovací čap na kovovom ráme okna. Väčšinou býva pri kľučke.

Ak chcete nastaviť okno do zimného režimu, vezmite si imbus alebo nastavovací kľúč. Otáčacie čapy majú rôzne tvary. Kovovou „skrutkou“ so šesťhranným otvorom alebo hviezdou pootočíte o 90°. Nemusí sa Vám to podariť prvýkrát.

Pokiaľ nevidíte žiadnu skrutku ani hviezdu, môžete mať na okne oválny čap, nastavený v polohe na 45°. Prítlak zvýšite tak, že otočíte čap vodorovne. Prepínače s bodkou sa pootočia zdola doprava, prepínače bez bodky smerom k tesneniu.

Ako vetrať v zime

Otvárať okná v zime na ventilačku ani na mikroventiláciu sa príliš neoplatí. Uniká tak príliš veľa tepla. Aby ste zabránili tvorbe vlhkosti, je lepšie otvoriť celé okno na cca päť minút pri vypnutom kúrení, dôjde k rýchlej výmene vzduchu a miestnosť sa dá potom rýchlo vykúriť aj tak. Ďalej sa odporúča mať vypnuté kúrenie, pokiaľ nie ste doma.

Neviete si rady? Obráťte sa na nás. Radi Vám poradíme

Súvisiaci

Mám záujem
o ponuku

Zadajte nezáväzný dopyt, na základe ktorého Vám naši špecialisti zostavia individuálnu cenovú ponuku podľa Vašich požiadavkov a prianí.

Praktické odkazy

Kontakt

Mám záujem o ponuku
zaslať dopyt

Na stiahnutie

Dotazník spokojnosti
vyplniť dotazník

Sledujte nás