Tradičný český výrobca
okien a dverí od roku 1994
Navštívte nás: Predajné miesta

Presklené hliníkové fasády

Presklené hliníkové fasády umožňujú dokonalý prienik svetla do miestností a zlepšujú pohodu užívateľov. Aj rozšírený vizuálny kontakt s vonkajším svetom, pôsobí veľmi príjemne a atraktívne. Presklené fasády sú bežné predovšetkým u obchodných a kancelárskych budov, hotelov a bánk. Hliníkové fasády umožňujú plné využitie skla a svetla v modernej architektúre. Plochy rámov sú minimálne a pri niektorých typoch fasád, prakticky neviditeľné. Vďaka veľkej pevnosti a nízkej hmotnosti hliníka, môžu byť otváravé prvky fasád oveľa väčšie, ako u iných materiálov. Môžete voliť najrôznejšie spôsoby otvárania a ich kombinácie. Tepelno-izolačné schopnosti presklených fasád zaisťujú polyamidové prvky, ktoré sa vkladajú medzi hliníkové profily a vypĺňajú špeciálnymi izolačnými vložkami. Preto sa ani u naozaj veľkých presklených plôch netreba báť výraznejších tepelných únikov, resp. prehrievania.

Presklené fasády vykazujú mimoriadnu odolnosť voči všetkým klimatickým javom: búrkam, lejakom i nárazom vetra. Sú vhodné aj pre výškové a aj budovy vystavené náročným poveternostným podmienkam. Zasklievať možno štandardným, aj bezpečnostným sklom, možno použiť aj plné izolačné výplne. Nároky na údržbu sú minimálne.

Garantujeme najvyššiu kvalitu spracovania a kompletizáciu výrobkov. Ponúkame niekoľko fasádnych systémov, na rôzne účely. Najčastejšie používané sú stĺpikovo-priečkové systémy presklených hliníkových fasád. Všetky disponujú bohatou škálou farebného prevedenia.

SPOLOČNÉ VLASTNOSTI PRESKLENÝCH HLINÍKOVÝCH FASÁD

  • Výnimočné prostredie v miestnostiach za fasádou

  • Rôzne optické členenie plôch fasády od výrazne delených, po prakticky jednoliatu

  • Vysoká statická pevnosť konštrukcie

  • Mimoriadna odolnosť voči poveternostným vplyvom

  • Dobré tepelno-izolačné parametre

  • Jednoduchá údržba

PONZIO® PF 152HI
FASÁDNÍ SYSTÉM

PONZIO® PF 152HI
Tepelná izolácia UwUf = 0,69 W/m2.K
Hĺbka rámu52 - 326
UrčenieEnergeticky úsporné objekty

Tento systém vďaka svojim vlastnostiam patrí medzi absolútnu špičku na trhu.

PONZIO® PF 152 ESG
FASÁDNÍ SYSTÉM

PONZIO® PF 152 ESG
Tepelná izolácia UwUf = 1,45 - 1,65 W/m2K
Hĺbka rámu52 - 326
UrčenieVyššie nároky na tepelné a zvukové izolačné vlastnosti

Systém sa skvelými tepelno a zvukovo izolačnými vlastnosťami tvorí z vonkajšej strany jednotnú hladkú sklenenú stenu rozdelenú zvislými a vodorovnými líniami.

PONZIO®
PE 78 N HI

PE 78 N HI
Tepelná izolácia Uw0,84 - 1,2 W/m2.K
Dvojsklo a trojskloUg až 0,5 W/m2.K
Protihlukové33 - 38 dB
Kovánípríprava pre montáž rôznych obvodových kovania
Hĺbka rámu78 mm
Hĺbka krídla Standard / Elegant86 mm
Barva RAL a dekory hliníka
Počet tesnení3
UrčenieStavby s požiadavkou na čo najlepšie izolačné riešenie
Počet komôr3

Vysoko pevný a stabilný profil, ktorý možno zaskliť dvoj alebo trojsklom, ornamentálnym sklom alebo nepriehľadnými panely s hrúbkou 23 - 61 mm. Profil umožňuje (z vonkajšej strany) zlícovanie okenných krídel s rámom do jednej roviny. Vyznačuje sa veľkou variabilitou rohového napojenie a tiež ohýbanie celého profilu. Tvar zosilnených okenných profilov imituje konštrukciu fasádnych stĺpikov. Varianty okien - pevné, otváravé, sklopné, skryté pod.

 

NAŠE REFERENČNÉ STAVBY


Uvažujete o použití fasádneho systému? Radi vám pripravíme nezáväznú cenovú ponuku.