Praktické odkazy

Kontakt

Mám záujem o ponuku
zaslať dopyt

Na stiahnutie

Dotazník spokojnosti
vyplniť dotazník

Sledujte nás

RI OKNA

Prečo profily VEKA

Dobrý profilový systém ešte nie je zárukou dobrého okna, ale jedným si môžete byť úplne istí. Zo zlých profilov sa nedá vyrobiť kvalitné okno. Firma VEKA AG sa ako jediný nemecký výrobca profilov rozhodla vyrábať profily výhradne v kvalite triedy A podľa normy DIN EN 12608, aby výrobcom okien uľahčila argumentáciu u zákazníkov a investorov po stránke kvality okien s dlhou životnosťou.

Kvalita profilov triedy A

Steny okenného alebo dverného profilu sú dôležitým faktorom pre jeho stabilitu. Európska norma DIN EN 12608 z tohto dôvodu pri hrúbke stien plastových profilov naďalej rozlišuje triedu A, B a C. Naproti tomu RAL-Gütegemeinschaft podobné delenie už nemá. Od leta 2014 tak pre plastové okenné profily existuje jeden certifikát RAL, ktorého podkladom sú požiadavky skoršieho štandardu triedy B na steny a vnútorné priečky.

Požiadavky na profily triedy A sú mimoriadne vysoké. Pre vonkajšie steny týchto profilov je predpísaná hrúbka 3 mm (tolerancia 0,2 mm), čo znamená o 10 % hrubšiu stenu ako pri profiloch triedy B. Pri stenách v oblasti drážok a napojení je tento akostný rozdiel ešte zreteľnejší – viac ako 20 %.

Dlhá životnosť

Plastové okno musí preukazovať svoju funkčnosť pri každodennom používaní. Jedným z rozhodujúcich faktorov je pri tom kvalita profilov, pričom iba najvyššia kvalita ponúka úplnú istotu do budúcnosti.
Stále väčšie krídla a ťažké trojsklá možno v dnešnej dobe považovať za štandard. Profily, kovania, ale aj hotové okná sú tak vystavené stále väčšiemu mechanickému zaťaženiu.

Výsledky testov produktov VEKA jasne dokazujú, že silnejšie hrúbky stien so sebou prinášajú väčšiu stabilitu a pevnosť – čo sa odráža vo vyššej bezpečnosti pri výrobe, spracovaní a montáži.

Výborná funkčnosť

Na okná sa dnes kladú tie najvyššie požiadavky.

Naše inovatívne technické vlastnosti profilov robia z plastových okien „energetického manažéra“. Z dôvodu rastúcej váhy moderných trojskiel musia navyše rámové a krídlové profily odolávať stále väčšej záťaži. Takémuto trvalému zaťaženiu dokážu odolávať len profilové systémy tej najvyššej kvality.

  • odolať dažďu, vetru a chladu
  • udržať teplo v dome a znížiť náklady na vykurovanie
  • vynikať dizajnom
  • sťažiť život zlodejom
  • vytvoriť miestnosti s príjemnou klímou a prežiarené svetlom
  • navýšiť hodnotu nehnuteľnosti

Rozmanitosť

Veľký výber farieb s krátkou dodacou lehotou

Viac ako 50 variantov vzhľadu povrchu v atraktívnych farbách či dekoroch dreva sme od začiatku roka 2015 rozšírili o ďalšie dekory z nového programu VEKA SPECTRAL.

Prémiová kvalita

Profilové systémy VEKA sú vyrábané v Nemecku a zodpovedajú najvyššej európskej norme triedy A (DIN EN 12608). Ich obzvlášť hrubé steny s hrúbkou 3 mm poskytujú rozhodujúce plus zaručujúce bezpečnú výrobu okien s dlhou životnosťou a vynikajúcou tepelnou i protihlukovou izoláciou.

Testovanie

Rôzne výsledky testov dokazujú, že profily VEKA triedy A sú vďaka silnejšej hrúbke svojich stien pevnejšie a mechanicky odolnejšie oproti konkurenčným profilom, ktoré síce môžu niesť pečať RAL, ale boli vyrobené podľa kritérií triedy B.

Firma VEKA je schopná na základe veľmi nákladných interných štúdií a testov preukázať, že napr. pevnosť rohových zvarov je u profilov triedy A až o 20 % väčšia ako u triedy B. Prehýbanie a deformácia pod vplyvom záťaže je u našich profilov triedy A až o 12 % nižšie. Na vytrhnutie skrutkovaného spoja z PVC je pri triede A potrebné dokonca až o 20 % viac sily ako pri triede B.

Trvalá udržateľnosť

Značka VEKA je vo svojom odbore známa tým, že ponúka iba dokonale premyslené výrobky a služby. Dlhou životnosťou výrobkov a ochranou životného prostredia sa zaoberala už v dobách, kedy sa o tejto vážnej spoločenskej téme ešte príliš nehovorilo. Už v roku 1993 začala VEKA Umwelttechnik GmbH ako absolútny priekopník v tomto odbore dodnes najväčšiu a najmodernejšiu prevádzku na recykláciu starých plastových okien a dverí v Európe.

Tu sa zo starých vybúraných okien a odpadových profilov z výroby okien získava späť čisté triedené PVC, ktoré je možné prakticky bez straty na kvalite znovu využiť vo výrobe.

Profily VEKA: Neznečisťujú životné prostredie a sú hospodárne.

VEKA inšpiruje

Spoločnosť VEKA je producentom prémiových plastových profilov v kvalite triedy A podľa európskej normy DIN EN 12608. Pre novú inšpiráciu sa pozrite na video.