Praktické odkazy

Kontakt

Mám záujem o ponuku
zaslať dopyt

Na stiahnutie

Dotazník spokojnosti
vyplniť dotazník

Sledujte nás

Prečo drevohliníkové okná a dvere

Zvolením drevo-hliníkových okien pre Vaše bývanie urobíte niečo dobré nielen pre životné prostredie, ale sami si splníte prianie pohodlného a atraktívneho bývania bez väčšej nutnosti
údržby. Pokiaľ ide o ochranu klímy, dá sa drevo ako surovina ťažko poraziť. Je CO2 neutrálny a má jedinečnú kombináciu vlastností na špičkovej úrovni.

Hliníkové opláštenie

Skvelé vlastnosti dreva a jeho krása Vám zostane naveky. Pri drevenom okne je
najzraniteľnejšia exteriérová časť. Jedno z riešení je schovať ju hliníkom, materiálom, ktorý je
veľmi odolný a tieto vplyvy naň nemajú prakticky žiadny vplyv.

Hliník nie je len obyčajný plech, pretože má rôzne exkluzívne tvary (Classic, Quadrat, Linear).
Pre tento materiál ponúkame širokú škálu odtieňov farby RAL, bežné práškové alebo exkluzívne metalické a štruktúrované zloženie. Hliník dokážeme dodať aj v odtieňoch drevo-dekoru. Variabilita, exkluzivita, životnosť a funkčnosť, sú zásadné heslá našich drevo-hliníkových produktov.

Životnosť a ošetrovanie povrchu

Životnosť drevených okien je dlhá, ale pri drevo-hliníku prakticky „nekonečná“. Drevené
okná je potrebné, hlavne zvonku, ošetrovať z dôvodu nepriaznivých vplyvov počasia. V prípade
drevo-hliníka to však odpadá. Nalakované drevené okno v interiéri pôsobí ako kus
prírody a z vonkajšej strany je ochránené. Vďaka tomu odpadá údržba laku na exteriérovej časti a vaše
okná zostanú stále rovnaké.

Opraviteľnosť

Prípadné poškodenia povrchu (škrabance, škvrny) je možné pomerne jednoducho opraviť. V
v prípade väčších závad je možné do značnej miery stolárskymi postupmi rekonštruovať aj celé okno. Na hliníkové opláštenie ponúkame retušovacie sady s príslušnou farbou Vami zvoleného opláštenia.

Architektonické možnosti

Drevohliníkový materiál umožňuje realizovať mnohé sny architektov. Dokážeme ponúknuť okná s opláštením oválnym (Classic), hranatým (Quadrat) a „zlícovaným“ (Linear). Tvarom a odtieňom sa medze nekladú. Každé drevo-hliníkové okno je svojho druhu unikát (drevo pre neho vyrástlo na určitom mieste, v konkrétnom lese atď.) Zmenou farby náteru a voľbou vhodného opláštenia drevo-hliníkového okna je možné aj dodatočne zmeniť vizáž celej budovy. Náš konštrukčný tím dokáže spracovať v rámci Vašich projektov širokú škálu zadaní.

Testovanie

Rôzne výsledky testov dokazujú, že profily VEKA triedy A sú vďaka silnejšej hrúbke svojich stien pevnejšie a mechanicky odolnejšie oproti konkurenčným profilom, ktoré síce môžu niesť pečať RAL, ale boli vyrobené podľa kritérií triedy B.

Firma VEKA je schopná na základe veľmi nákladných interných štúdií a testov preukázať, že napr. pevnosť rohových zvarov je u profilov triedy A až o 20 % väčšia ako u triedy B. Prehýbanie a deformácia pod vplyvom záťaže je u našich profilov triedy A až o 12 % nižšie. Na vytrhnutie skrutkovaného spoja z PVC je pri triede A potrebné dokonca až o 20 % viac sily ako pri triede B.

Ako sa správne starať o drevohliníkové okná?

Pravidelná a správna údržba nového okna má vplyv na jeho vzhľad aj funkčnosť. Zistite, ako novým oknám predĺžiť životnosť v niekoľkých jednoduchých krokoch.

Praktické odkazy

Kontakt

Mám záujem o ponuku
zaslať dopyt

Na stiahnutie

Dotazník spokojnosti
vyplniť dotazník

Sledujte nás