Praktické odkazy

Kontakt

Mám záujem o ponuku
zaslať dopyt

Na stiahnutie

Dotazník spokojnosti
vyplniť dotazník

Sledujte nás

RI OKNA

Prečo drevené okná a dvere

Drevo sa z mnohých dobrých dôvodov používa ako stavebný materiál od počiatku ľudstva. Tento prírodný stavebný materiál vyniká vysokou odolnosťou a dlhovekosťou. Svojou štruktúrou navodzuje harmonický dojem. Pobyt v miestnosti s drevenými oknami tak môže byť pre mnohých príjemnejší v porovnaní s „chladom“ či neutralitou bieleho plastu alebo šedého hliníka. Prečo sa drevo radí medzi luxusné materiály?

Drevené profily

Profil je zásadný základný prvok každého okna alebo dverí. Drevo je v tomto prípade jedinečné, pretože je to plný materiál bez žiadnych komôr a dutín. Moderné drevené hranoly sú vyrábané technológiou zlepovania samostatných lamiel, ktoré zaručujú lepšie vlastnosti ako súvislý drevený masív. Všetky nami konštruované výrobky sú veľmi odolné, a preto nám umožňujú konštruovať výrazne väčšie prvky.

Životnosť dreva

Životnosť drevených okien je dlhá. Všetky hrany majú veľké zaoblenie, takže farba na oknách dobre drží a nelúpe sa. Veľmi kvalitné sú tiež používané nátery a technológie ich nanášania. Všetky laky obsahujú UV ochranu, sú elastické a ekologické – vodou riedené. Pokiaľ okná nepoškodíme mechanicky či vplyvom už spomínanej vlhkosti, potom sa nám ich povrchová úprava odvďačí naozaj veľmi dlhou životnosťou.

Architektonické možnosti

Každé drevené okno je unikát svojho druhu, pretože pre neho na určitom mieste vyrástol strom. Rámy aj krídla drevených okien je možné tiež umelecky spracovať a ozdobiť (produkt Historic). Zmenou farby náteru dreveného okna je možné aj dodatočne zmeniť vizáž celej budovy. Náš konštrukčný tím dokáže v rámci Vašich projektov spracovať širokú škálu zadaní.

Ekológia x tepelná izolácia

Drevo je obnoviteľný prírodný materiál, ktorý nezaťažuje životné prostredie. Pri svojom vzniku – raste dreva, životnému prostrediu pomáha, pri likvidácii neškodí. Drevo patrí medzi suroviny, ktoré prirodzene dobre tepelne izolujú, preto je jeho prínos v oblasti úspory energie pri oknách úplne zrejmý.

Príbeh dreveného okna

Kým nové drevené okno uzrie svetlo sveta, musí prejsť celým procesom výroby od zamerania, cez vizualizáciu, opracovanie až po ochranu povrchovou úpravou, ktorú zaisťuje náš lakovací robot.

Ako sa správne starať o drevené okná?

Pravidelná a správna údržba dreveného okna ovplyvňuje jeho vzhľad a funkčnosť. Zistite, ako môžete niekoľkými jednoduchými krokmi predĺžiť životnosť svojich hliníkových okien.