Tradičný český výrobca
okien a dverí od roku 1994
Navštívte nás: Predajné miesta

Plastové, drevené, alebo hliníkové dvere?

Aký materiál je pre dvere najvhodnejší? Každý má svoje výhody, aj nevýhody. Pomôžeme vám získať predstavu, ktorý zvoliť pre váš byt či dom.


PLASTOVÉ DVERE

Plastové dvere spájajú vynikajúce úžitkové vlastnosti s príjemnou cenou a hodia sa tak pre väčšinu objektov. Veľký výber dekórov vám umožní prispôsobiť dvere svojmu vkusu i farbe fasády. U plastov sa môžete spoľahnúť na dlhú životnosť a minimum starostí s údržbou.

Moderné plastové dvere spĺňajú vysoké nároky na dizajn, aj keď sú v porovnaní s drevom či hliníkom o poznanie lacnejšie. Izolačné vlastnosti kvalitných plastových profilov sa drevu prakticky vyrovnajú, v mechanickej pevnosti ho dokonca predstihnú.

Pri vhodnom výbere z bohatej palety dekórov, budú vaše plastové dvere na nerozoznanie od dverí z drahších materiálov.

HLINÍKOVÉ DVERE

Hliníkové dvere ponúkajú moderný vzhľad, mimoriadnu odolnosť a veľmi dlhú životnosť. Najlepšie profily dosahujú tiež veľmi dobre tepelno-izolačné parametre. Sú vhodné predovšetkým pre stavby v modernom štýle.

Hliníkovým dverám nehrozí deformácia, ani keď sú vystavené extrémnemu počasiu. Po celú dobu svojej dlhej životnosti zachovávajú tvar aj farebnosť. Tú môžete voliť z veľmi bohatej škály odtieňov, ktoré ľahko zladíte s fasádou a ďalšími prvkami stavby. Hliníkové dvere sú úplne nenáročné na údržbu.

DREVENÉ A DREVOHLINÍKOVÉ DVERE

Drevené dvere vynikajú prírodným vzhľadom a podporujú úsilie o energetickú nenáročnosť budovy. Hodí sa aj pre pasívne a nízkoenergetické domy. Nenahraditeľné sú pre chalupy, alebo renovované historické objekty.

Drevo je výborný tepelný izolant, vyžaduje však pravidelnú údržbu. Dvere treba zbavovať nečistôt, prebytočnej vlhkosti a raz za niekoľko rokov obnoviť náter. To si vyžaduje istý čas i prostriedky.

Drevené europrofily sa časom môžu mierne deformovať. Nehodia sa preto príliš na tú stranu domu, ktorá je najviac zaťažená vetrom, alebo dažďom.

Slabšiu stránku dreva eliminuje drevohliníková konštrukcia, ktorá vonkajší povrch dverí chráni celoplošným hliníkovým krytím. Cena drevohliníkovej varianty je však o niečo vyššia, ako cena štandardnej varianty z europrofilov.

POROVNANIE MATERIÁLOV

Pri výbere materiálu pre vaše okná, alebo dvere vezmite do úvahy predovšetkým nižšie uvedené vlastnosti plastových, hliníkových, drevených a drevohliníkových profilov. Po porovnaní vlastností materiálov Vás môže tiež zaujímať ich porovnanie z pohľadu ceny.

Uvádzame priemerné hodnoty pre daný materiál. Majte na pamäti, že vlastnosti jednotlivých profilov, z rovnakého materiálu, sa môžu viditeľne líšiť.

 KRITÉRIUM / MATERIÁL PLASTOVÉ DVERE HLINÍKOVÉ DVERE DREVENÉ DVERE DREVOHLINÍKOVÉ DVERE
Tepelno-izolačné vlastnostI **** *** ***** *****

Mechanická odolnost a tvarová stálosť

*** ***** *** ****
Ľahkosť údržby **** ***** ** ***
Životnosť *** ***** *** ***

Finančná úspora pri kúpe

***** ** *** **

Finančné úspory počas prevádzky

*** ** **** *****
Zvoľte materiál, keď chcete ... Okná / dvere s najlepším pomerom cena / výkon Moderné okná / dvere s najdlhšou životnosťou Okná / dvere s najlepšími izolačnými vlastnosťami Drevené okná / dvere s predĺženou životnosťou

FOTOGALÉRIA NAŠICH REALIZÁCII