Tradičný český výrobca
okien a dverí od roku 1994
Navštívte nás: Predajné miesta

Hliníkové zdvižno-posuvné dvere
(HST portály)

Zdvižno-posuvné dvere, čiže HST portály, umožňujú vybaviť dom presklenou stenou prakticky neobmedzených rozmerov.

HST profily presvetľujú interiér a pôsobivo ho prepájajú s balkónom, terasou, či záhradou. Napriek značnej hmotnosti sa krídla ovládajú jednou rukou, takže s nimi nebudú mať problém ani deti. Pritom šetrí miesto, krídla sa zasúvajú do seba a v miestnosti neobmedzujú manipulačný priestor. Na rozdiel od posuvno-sklopných dverí (PSK), nemožno krídla HST profilov vyklápať.

HLINÍKOVÉ ZDVIŽNO-POSUVNÉ SYSTÉMY

PONZIO® SLIDING SL 1600 TT/ TT+/ TT HI

Tepelná izolácia Ud1,3 - 1,7 W/m2K (1,2 - 1,6 verzia HI)
KováníPONZIO® / G-U®
Hĺbka rámu160/ 160/ 247 mm
Hĺbka krídla Standard / Elegant67 mm
Výška rámu/křídla/viditelný/ (tloušťka)47/ 94/ 125
BarvaRAL
Počet tesnení2
UrčenieKomerčné a priemyselné objekty
Počet komôr3

Veľmi odolný posuvný systém určený predovšetkým pre vonkajšie konštrukcie. Jedná sa o 3-komorový profil s rozpusteným tepelným mostom, ktorý je vystužený sklenými vláknami. Verzia "+" je navyše vybavená tesnením pod sklom a izolačnou vložkou vo vybraných častiach profile. Verzia "HI" je navyše vybavená izolačnou vložkou v krídle. Hĺbka zasklievacej drážky 12 - 51 mm.

Konštrukcia zdvižno-posuvných dverí je extrémne pevná a zaručuje dlhodobú funkčnosť, tesnosť a odolnosť voči vetru a dažďu. Skvelé tepelno-izolačné vlastnosti profilov a zasklenia špeciálnym trojsklom, umožňujú veľkoplošné presklené steny využiť aj v domoch, s nízkoenergetickým a pasívnym štandardom. Zdvižno-posuvné dvere sú vhodné aj pre objekty, ktoré vyžadujú bezbariérový prístup.

HST profily vyrábame z plastu, hliníka, dreva i drevohliníka. Dostupné sú v jedno, až štvorkrídlej konfigurácii.

Povrchová úprava zdvižno-posuvných dverí, je závislá na zvolenom materiáli. Drevené profily si môžete nechať natrieť krycím lakom, alebo prírodnou lazúrov, ktorá zvýrazní prirodzenú kresbu dreva. Pre povrch plastových, hliníkových a drevohliníkových profilov, môžete voliť zo širokej škály farieb a dekórov, vrátane verných imitácii dreva.

HST profily osadzujeme masívnym kovaním popredných európskych výrobcov.

 

Kontaktujte nás so svojim dopytom