Tradičný český výrobca
okien a dverí od roku 1994
Navštívte nás: Predajné miesta

Francúzske okná

Vysoké, francúzske (balkónové) okná sú osadené tesne nad podlahou. Opticky i fyzicky prepájajú interiér s terasou, alebo balkónom. Krása terasy, alebo záhrady preniká do domu a pozitívne ovplyvňuje jeho atmosféru.

Francúzskymi oknami vstupuje viac svetla, ako oknami klasickými, čo oceníte počas zamračených zimných dní. Rýchlejšia je aj výmena vzduchu pri vetraní. Väčšiny prieniku tepla počas horúcich dní, sa môžete ochrániť kvalitným zasklením a účinnou tieniacou technikou.

Francúzske okná môžu byť vybavené hliníkovým prahom a kombinovať funkciu okna a dverí. Bezpečnosť francúzskych okien zvyšuje voľba kvalitného rámu, kovania a zámkov.

VÝHODY A NEVÝHODY FRANCÚZSKYCH OKIEN

VÝHODY   NEVÝHODY
 + Prepojenie interiéru s exteriérom  - Nižšia izolácia voči chladu a teplu
 + Optické zväčšenie priestoru  - Zložitejšie umiestnenie výhrevných telies
 + Zvýšený prístup svetla  
 + Intenzívne vetranie  

DRUHY FRANCÚZSKYCH OKIEN V NAŠEJ PONUKE

Plastové francúzske okná

Výborné tepelno-izolačné vlastnosti, za prijateľnú cenu. Pre francúzske okná veľkých rozmerov máme špeciálne profily, s dostatočnou pevnosťou a tvarovou stabilitou.

Hliníkove francúzske okná

Sú vhodné pre moderné, komerčné i obytné objekty, s vysokými designovými ambíciami. Vynikajú odolnosťou a mimoriadnou životnosťou. Solídne tepelno-izolačné schopnosti.

Drevené francúzske okná

Klasický materiál zaisti skvelé termoregulačné vlastnosti okien a blízkosť prírody na pohľad i dotyk. Predĺžená životnosť u drevohliníkových francúzskych okien. Veľký výber profilov a farieb.

Chcete zistiť cenu francúzskych okien?

Kalkuláciu Vám dodáme radi, obratom a zadarmo.