Tradičný český výrobca
okien a dverí od roku 1994
Navštívte nás: Predajné miesta

Drevené zdvižno-posuvné dvere
(HST portály)

Zdvižno-posuvné dvere, čiže HST portály, umožňujú vybaviť dom presklenou stenou prakticky neobmedzených rozmerov.

HST profily presvetľujú interiér a pôsobivo ho prepájajú s balkónom, terasou, či záhradou. Napriek značnej hmotnosti sa krídla ovládajú jednou rukou, takže s nimi nebudú mať problém ani deti. Pritom šetrí miesto, krídla sa zasúvajú do seba a v miestnosti neobmedzujú manipulačný priestor. Na rozdiel od posuvno-sklopných dverí (PSK), nemožno krídla HST profilov vyklápať.

DREVENÉ ZDVIŽNO-POSUVNÉ SYSTÉMY

REAL HST

RI WOOD ® REAL 78 HST

Tepelná izolácia Ud0, 83 W/m2.K
Prostup tepla rámu0,98 W/m2.K
Dvojsklo a trojskloUg až 1,1 / 0,6
Bezpečnostníštandard, príplatková RC2
KováníSIEGENIA AUBI®
Panty viditeľné / skryté
Hĺbka rámu181 mm
Hĺbka krídla Standard / Elegant78 mm
Výška rámu/křídla/viditelný/ (tloušťka)56 / 140-92 / 140,153,167
Barvapřírodní lazury
Určenie všetky typy stavieb

Zdvižne - posuvné dvere s komfortným ovládaním a bezbariérovým prahom umožňujú konštruovať veľké presklené plochy a spojiť obytnú časť domu so záhradou. Systém kovania a posuvných koľajníc SIEGENIA umožňuje bezpečne komfortne a ľahko ovládať krídla s hmotnosťou až 400 kg. Krídla je možné vybaviť tlmičmi SOFT CLOSE, ktoré sa dajú neviditeľne integrovať do krídla. Stavebná hĺbka umožňuje zasklenie 24 - 40 mm. Dreviny - smrek, borovica, smrekovec, dub alebo exotické meranti. Odkvapnica - biela, bronz, tmavo hnedá, strieborná, RAL nástrek. Silikón - transparentné. Tesnenie - biela, hnedá, šedá.

PREMIUM 92 HST

RI WOOD ® PREMIUM 92 HST

Tepelná izolácia Udaž 0,77 W/m2K
Dvojsklo a trojskloUg až 0,5
Bezpečnostníštandard, príplatková RC2
KováníSIEGENIA AUBI®
Hĺbka rámu214 mm
Hĺbka krídla Standard / Elegant92 mm
Výška rámu/křídla/viditelný/ (tloušťka)56 / 140-92 / 140,153,167
Barvaprírodné lazúry
Určenie štandardné aj nízkoenergetické

PREMIUM 92 HST sa vyznačuje skvelými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Ich súčasťou je bezbariérový prah. Krídla je možné vybaviť tlmičmi SOFT CLOSE, ktoré sa dajú neviditeľne integrovať do krídla. Zasklenie špeciálnym trojsklom umožňuje veľkoplošné presklené steny využiť aj v domoch s nízkoenergetickým a pasívnym štandardom. Drevené profily si môžete nechať natrieť krycím lakom alebo prírodné lazúrou, ktorá zvýrazní prirodzenú kresbu dreva. Stavebná hĺbka umožňuje zasklenie 40 - 50 mm. Dreviny - smrek, borovica, smrekovec, dub alebo exotické meranti. Odkvapnica - biela, bronz, tmavo hnedá, strieborná, RAL nástrek. Silikón - transparentné. Tesnenie - biela, hnedá, šedá.

Konštrukcia zdvižno-posuvných dverí je extrémne pevná a zaručuje dlhodobú funkčnosť, tesnosť a odolnosť voči vetru a dažďu. Skvelé tepelno-izolačné vlastnosti profilov a zasklenia špeciálnym trojsklom, umožňujú veľkoplošné presklené steny využiť aj v domoch, s nízkoenergetickým a pasívnym štandardom. Zdvižno-posuvné dvere sú vhodné aj pre objekty, ktoré vyžadujú bezbariérový prístup.

HST profily vyrábame z plastu, hliníka, dreva i drevohliníka. Dostupné sú v jedno, až štvorkrídlej konfigurácii.

Povrchová úprava zdvižno-posuvných dverí, je závislá na zvolenom materiáli. Drevené profily si môžete nechať natrieť krycím lakom, alebo prírodnou lazúrov, ktorá zvýrazní prirodzenú kresbu dreva. Pre povrch plastových, hliníkových a drevohliníkových profilov, môžete voliť zo širokej škály farieb a dekórov, vrátane verných imitácii dreva.

HST profily osadzujeme masívnym kovaním popredných európskych výrobcov.

 

Kontaktujte nás so svojim dopytom