Tradičný český výrobca
okien a dverí od roku 1994
Navštívte nás: Predajné miesta

Balkónové a terasové dvere

Balkónové a terasové dvere (francúzske dvere), sú určené k spojeniu obytnej miestnosti s vonkajším priestorom. Vyrábajú sa zo zhodných materiálov a profilov, ako bežné okná, takže je ich možné dokonca kombinovať.

Na rozdiel od francúzskych okien, ktorými tiež prejdete z miestnosti na balkón či terasu, slúžia tieto dvere predovšetkým na pohodlný vstup a výstup z miestnosti. Preto sú okrem iného, vybavené klasickou dverové kľučkou. Osadzujú sa so zvýšeným, alebo (dnes bežnejším) nízkym prahom.

Vedľa krídlových vyrábame tiež posuvno-sklopné balkónové dvere a zdvižno-posuvné HST portály.

K balkónovým dverám si u nás vyberiete aj okná z rovnakých profilov.

NAŠE BALKONOVÉ A TERASOVÉ DVERE

JEDNO/DVOJKRÍDLOVÉ

Jednokrídlové a dvojkrídlové dvere sú klasickým riešením vstupu na balkón, či terasu. Konštrukčne sa veľmi často integrujú so susednými oknami.

POSUVNO-SKLOPNÉ (PSK)

Posuvno-sklopné dvere (PSK), výrazne presvetľujú interiéry a pritom šetria miesto, pretože sa neotvárajú, ale zasúvajú.

ZDVIŽNO-POSUVNÉ (HST)

Zdvižno-posuvné dvere, čiže HST portály napĺňajú sny o modernom dome, plnom svetla a slnka. Vynikajú extrémne pevnou konštrukciou.

VLASTNOSTI BALKONOVÝCH A TERASOVÝCH DVERÍ

Typické balkónové dvere sú jedno, alebo dvojkrídlové a vyrábajú sa z plastu. Veľmi často sa kombinujú s oknom rovnakého profilu a dekóru.

Pri všetkých materiáloch a profiloch môžete voliť z mnohých farieb a dekórov. Veľmi častou voľbou zákazníkov sú plastové dvere s imitáciou zlatého dubu.

K zabezpečeniu dostatočnej odolnosti proti vlámaniu, sú naše balkónové dvere vybavené kvalitným kovaním popredných európskych výrobcov. Vybrať si môžete z bohatej ponuky kľučiek, madiel a tieniacej techniky.

Významnou konkurenčnou výhodou našich výrobkov, je vynikajúci pomer medzi vysokou úžitkovou hodnotou a prijateľnou cenou.

 

Kontaktujte nás so svojim dopytom